Goodyear Eagle F1 SuperSport R is één van de nieuwe bandenmodellen, bedoeld voor dagelijks gebruik en vakanties. Het is de perfecte keuze voor „de dagelijkse bestuurder” van een auto met een krachte motor en een sportieve ziel, die tijdens „normaal” rijden kan worden gebruikt.
Het model Eagle F1 SuperSport R is een vertegenwoordiger van de premiumklasse. De band is ontworpen voor het rijden in droge omstandigheden (baanomstandigheden). Hij werkt perfect, zelfs tijdens veeleisende ritten op de baan. De loopvlakblokken, in vergelijking met het Goodyear SuperSport-model, vervormen niet zo sterk. De band wordt ook gekenmerkt door een hoge wrijvingscoëfficiënt.
Voor welke modellen is de Eagle F1 SuperSport R geschikt? Goodyear wijdt ze toe aan BMW M4 CS, Porsche 911 GT3 of VW Golfa GTI Clubsport. Het zijn baanversies voor dagelijkse bestuurders. Ze kunnen worden gebruikt op dagelijkse basis om rustig te rijden door de stad, tijdens het weekend- voor een scherpe rit op de baan.
Banden voor dergelijke toepassingen moeten aan veel vereisten voldoen. Ten eerste, mogen ze niet te snel oververhitten. De tweede functie is het sneller bereiken van de werktemperatuur van het mengsel. Dit onderscheidt racebanden van „alledaagse”. Bovendien moet de baanband redelijk stijve wanden hebben, zodat de banden in de bochten niet gaan zwaaien. Al deze functies moeten worden gecombineerd met het comfort, de duurzaamheid, die typisch zijn voor de alledaagse banden.
Goodyear
Goodyear is een bedrijf waarvan de geschiedenis teruggaat tot 1898, toen Frank Seiberling het concern oprichtte dat vernoemd werd naar Charles Goodyear, de uitvinder van het vulkanisatieproces voor rubber. Het bedrijf heeft zich gedurende vele decennia geprofileerd als pionier op het gebied van nieuwe technologieën, onder meer door de ontwikkeling van de eerste volledig verwisselbare band, de voorloper van de run-flat-technologie, namelijk de LifeGuard-band met dubbele binnenband. Met de innovatieve producten van het Amerikaanse concern werd voor het eerst de grens van 600 mijl per uur met een auto doorbroken, en ze begeleidden de mensen ook tijdens de eerste succesvolle maanlanding. Tegenwoordig is Goodyear een van de grootste bandenfabrikanten ter wereld, die niet voor niets tot het hoogste premiumsegment behoort. Tot het Amerikaanse concern behoren merken als Dębica, Fulda en Sava.